Hirudoterapia

Pijawki, które leczą!

Nazwa Hirudoterapia pochodzi od łacińskiej nazwy pijawki „hirudo”. Pijawka nie stanowi panaceum na wszystkie choroby, ale skutecznie leczy różne choroby i schorzenia.

Sam proces przystawiania pijawek nie jest zabiegiem zbyt skomplikowanym, pod warunkiem, że jest wykonany przez osobę znającą teoretyczne i praktyczne zasady hirudoterapii.

Pijawki, to prawdziwe mini apteki. Dzięki znajdującej się w ich ślinie hurudynie, zapobiegającej powstawaniu skrzepów, pijawka potrafi wyssać pięć razy więcej pokarmu niż sama waży, a gdy się już nasyci i odpadnie z rany wypływa dziesięć razy więcej krwi.
Hirudyna okazała się bardziej skuteczna w zapobieganiu zawałom serca niż heparyna i aspiryna. Hirudyna wykazuje działanie przeciwzakrzepowe, zmniejsza ryzyko powstania w naczyniach wieńcowych serca skrzepu krwi doprowadzającego do zawału.
Inne substancje produkowane przez pijawki hamują rozmnażanie się bakterii, rozszerzają naczynia krwionośne i miejscowo znieczulają skórę ( dlatego ukąszenie pijawki jest praktycznie bezbolesne ).

Czas i rezultaty leczenia zależą od:

  • prawidłowej diagnozy
  • wieku pacjenta
  • stanu zaawansowania choroby
  • budowy jego ciała
  • nastawienia pacjenta
  • czy pijawka będzie przystawiona we właściwym miejscu
  • jak długie będą przerwy między sesjami

 

Wskazania do hirudoterapii

Najczęściej hirudoterapia jest metodą wspomagającą inne terapie lub łagodzącą objawy chorobowe, a nie leczącą ich przyczyny. To i tak dużo, biorąc pod uwagę ilość leków stosowanych wyłącznie objawowo.  Wskazania do hirudoterapii to umiejętność dobrania efektu działania związków ślinowych do objawów chorobowych. Związki gruczołów ślinowych pijawek wykazują silne działanie przeciwkrzepliwe, antyagregacyjne, fibrynolityczne,  przeciwzapalne, przeciwobrzękowe.  W mniejszym stopniu immunomodulujące,  neurostymulujące i metabolityczne. Zostało to potwierdzone w wielu opracowaniach naukowych. Wykorzystanie takiego efektu w terapii pijawkami w korelacji do konkretnego schorzenia, a właściwie do konkretnego objawu chorobowego, to właśnie profesjonalna HIRUDOTERAPIA.

 

Pijawki skutecznie leczą:

choroby i bóle serca, nadciśnienie i niedociśnienie krwi, choroby płuc i oskrzeli, choroby przewodu pokarmowego, choroby wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy, stopę cukrzycową, wysoki cholesterol, alergie, choroby skóry, odmrożenia, żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, niedokrwienia kończyn dolnych, korzonki, chorobę niedokrwienną, zaburzenia metabolizmu, trudno gojące się rany, hemoroidy, choroby kobiece, bezpłodność, rwę kulszową, zapalenie korzonków nerwowych, ból stawów, bóle głowy, obrzęki powypadkowe, krwiaki, zakrzepy, zakrzepicę, skazy krwotoczne, choroby nerek, reumatyzm, choroby kręgosłupa, agresję, procesy starzenia, łuszczycę, paradontozę, choroby stawów.

 

Zastosowanie pijawek lekarskich w kosmetyce

Metody upiększania ciała i hamowania procesów starzenia skóry za pomocą pijawek, znane były od  najstarszych czasów. Krew z pijawek rozsmarowana na twarzy sprawiała wrażenie dobrego odżywienia skóry i dobrego stanu zdrowia. Późniejsze badania nad substancjami z gruczołów ślinowych pijawki potwierdziły obecność substancji mogących mieć wpływ na stan skóry, jej napięcie, ukrwienie, utlenowanie i konsystencję.

Nałożona maseczka powinna pozostać na skórze do czasu wyschnięcia wydzieliny tj. około 10 – 20 minut. Potem należy ją zmyć wodą bez użycia detergentów.

Terapie odmładzania i upiększania skóry przy pomocy pijawek należą do najbardziej ekskluzywnych technik hirudoterapii w świecie i święcą aktualnie tryumf na wszystkich  kontynentach.

 

CIEKAWOSTKA!!

Ostatnio amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) dopuściła do użytku pijawki medyczne (Hirudo medicinalis), oficjalnie uznając je za lekarstwo. Lekarze musieli przyznać, że hirudyna jest skuteczniejsza w zapobieganiu zawałom, niż stosowana do tej pory aspiryna czy heparyna (testy na około 20 tysiącach chorych). Dzięki pijawkom, jedna z firm farmaceutycznych stworzyła już syntetyczną hirudynę, którą mogą przyjmować chorzy.

Pijawki doceniono też za działanie znieczulające. – Niemcy wykorzystują je przy zapaleniu stawów kolanowych – mówi Michał Szuch, reumatolog. – W takiej fazie, w której ulgi nie przynoszą żadne tradycyjne lekarstwa, żywe robaki działają rewelacyjnie. Wiedzą o tym również chirurdzy plastycy, którzy do pomocy pijawek uciekają się w trudnych przypadkach – po operacjach przyszycia palców, uszu. Pijawki łagodzą opuchlizny, nie dopuszczają do powstania skrzepów i zablokowania się żył.

 

 

Zabiegi prowadzi hirudoterapeuta z certyfikatami i gruntownym przeszkoleniem praktycznym od 2006 r. Hirudoterapeuta jest członkiem 
Polskiego Towarzystwa Hirudologicznego

 

 

Jeżeli chcesz umówić się na wizytę

Zadzwoń: 606 992 685

Kontakt

News
LECZENIE PIJAWKĄ LEKARSKĄ

Rejestracja telefoniczna:

         

  Kontakt: 606 992 685 

 

Więcej informacji w zakładce 

       

          HIRUDOTERAPIA 

 

BADANIE DIAGNOSTYCZNE

Badanie Kwantowym Biorezonansem umożlwia:

 

wskazanie niedoboru witamin, minerałów, hormonów, aminokwasów, enzymów, poziomu cukru we krwi i cholesterolu oraz prawidłowego funkcjonowania narządów strategicznych, takich jak trzustka, wątroba, nerki, śledziona, mózg i inne.

 

Więcej informacji w zakładce: Badanie diagnostyczne Kwantowym Biorezonansem Stanu Zdrowia

Kontakt: 696 056 052

 

 

 

 

 

 

 

Licznik odwiedzin: 174771
Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez Strony WWW - doneta.pl