Solgar


SOLGAR Modulatory Homocysteiny

Poziom homocysteiny może być obniżany skutecznie poprzez zapewnienie organizmowi paru prostych składników: kwasu foliowego, witaminy B6, witaminy B12, choliny, trimetyloglicyny.

Modulator Homocysteiny stanowi ważny kluczowy element programu ochronnego, którego celem jest przywrócenie i utrzymanie normalnego poziomu homocysteiny. Produkt wzbogaca skutecznie dietę o składniki kontrolujące metabolizm homocysteiny oraz składniki niezbędne do oczyszczania organizmu z jej nadmiaru.
 
Wskazania:
  • obniżenie poziomu homocysteiny odpowiedzialnej za powstawanie chorób sercowo-naczyniowych,
  • obniżenie poziomu cholesterolu i lipidów,
  • wylewy krwi do mózgu,
  • autyzm,
  • depresja,
  • osteoporoza

Jelitowa flora bakteryjna

Nasz preparat reprezentuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technolo­gii produkcji oraz biochemii suplementów probiotycznych.

Szczepy bakterii oferowane przez Solgara są żywe. Wszystkie szczepy wy­konywane są z pierwszego pasażu.

  • Szczepy bakterii stosowane przez firmę Solgar są odporne na wysoki poziom kwasowości żołądka, ale w celu uzyskania dodatkowej ochro­ny produktów z tej serii zastosowano kapsułkowanie w mikrokapsuł­ki z matrycy polisacharydowej, która zwiększa ich możliwości przeży­cia w układzie pokarmowym.
  • Kapsułka rozpuszcza się bardzo szybko, a żel polisacharydowy w kap­sułce tworzy matrycę ochronną wokół bakterii. Żel ten jest odporny na kwas żołądkowy i rozpuszcza się dopiero w mniej kwaśnym środowisku dwunastnicy, w której bakterie są uwalniane, aby spełniły swoją funk­cję w przewodzie pokarmowym.

Nowe szczepy testowano w kwaśnym środowisku podobnym do śro­dowiska panującego w żołądku 
i stwierdzono, że mogą one prze­trwać dwie godziny. W odróżnieniu od zwykłych probiotyków mogą być więc przyjmowane podczas posiłku.

 

 

 Botaniczny Kompleks Trawienny  SOLGAR

 

Połączone działanie aż 7 wyciągów roślinnych mających za zadanie usprawnienie procesów trawiennych oraz poprawę funkcjonowania układu pokarmowego. Jedna kapsułka dziennie pomoże utrzymać w zdrowiu układ trawienny, a co za tym idzie cały organizm.

Problemy trawienne często rzutują na ogólną kondycję i stan zdrowia całego organizmu. Firma Solgar wykorzystując wiedzę i doświadczenie stworzyła produkt, który w naturalny sposób wspomaga trawienie oraz funkcjonowanie całego układu pokarmowego. Poszczególne wyciągi ziołowe zawarte w suplemencie diety Botaniczny Kompleks Trawienny wpływają na normalizowanie różnych funkcji organizmu związanych z trawieniem owocując skutecznym efektem fizjologicznym. Taki rezultat można osiągnąć dzięki unikalnym właściwościom np.: wyciągu z korzenia goryczki, który pobudza wydzielanie soku żołądkowego oraz wykazuje działanie żółciopędne i żółciotwórcze, krwawnika pospolitego i mniszka lekarskiego, które pobudzają trawienie oraz mięty, rumianku oraz melisy działających rozkurczowo i koperu włoskiego, który pomaga przy wzdęciach oraz działa wiatropędnie.

Zastosowanie:

Suplement diety Solgar Botaniczny Kompleks Trawienny polecany osobom dorosłym jako środek wspomagający trawienie oraz pracę układu pokarmowego.

 

Fitosterole Kompleks SOLGAR
 
Fitosterole w preparacie występują w naturalnym kompleksie, tak jak ma to miejsce w naturze. Fitosterole zwane są również sterolami roślinnymi. Swoją budową przypominają cholesterol, który stanowi składnik strukturalny naszych błon komórkowych. Ze względu na niemal identyczną budowę molekularną fitosteroli i cholesterolu organizm ma kłopoty z ich odróżnieniem. W naturalny więc sposób roślinne fitosterole szybciej wiążą się z receptorami cholesterolu w jelitach i są wchłaniane zamiast niego. Prowadzone badania wykazały, iż spożywanie fitosteroli w postaci kompleksu fitosteroli w ilości 2g dziennie może obniżyć poziom cholesterolu całkowitego o 6-15% i cholesterolu LDL (złego) o 8-15% , już w ciągu pierwszych trzech tygodni od rozpoczęcia kuracji.
 
Zastosowanie: obniżanie poziomu cholesterolu; miażdżyca naczyń krwionośnych; wspomagająco w celu utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego.